VİRANŞEHİR AK PARTİ İLÇE YÖNETİM KURULU
Genel Yayın Yönetmenimiz Kaybetik
ZEKİ BAŞARAN İSTİFA ETTİ
Bu haber 05 Nisan 2011, SALI 18:17 tarihinde eklendi. 1922 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AVUKAT NEZİR NEBATİ'NİN EL BİLDİRİSİ KONUŞULUYOR

VİRANŞEHİR (VİRGA),- Şanlıurfa AK Parti’den 24 Dönem Milletvekili aday adayı olan Avukat-İlahiyatçı Nezir Nebati’nin hazırladığı 7. Maddeden oluşan el ilanı Türkiye gündemine düştü. Başta
AVUKAT NEZİR NEBATİ'NİN EL BİLDİRİSİ KONUŞULUYOR  

 

7 MADDEDEN OLUŞAN TARTIŞMALI BİLDİRİ YAYINLANDI

 

RAHİME  DENİZ

VİRANŞEHİR (VİRGA),- Şanlıurfa AK Parti’den  24 Dönem  Milletvekili aday adayı olan Avukat-İlahiyatçı  Nezir Nebati’nin hazırladığı 7. Maddeden oluşan el ilanı Türkiye gündemine düştü. Başta  Viranşehir olmak üzere, Şanlıurfa, Diyarbakır, Ankara olmak üzere, İstanbul ve İzmir’de de tartışmaya açılan ve içi dolu olan 7 Maddelik el ilanı Türkiye’de tartışmalara yol açtı.

Konu ile ilgili olarak VİRGA Muhabirine açıklamalarda bulunan Avukat-İlahiyatçı Nezir Nebati; “ Türkiye gündeminde Demokratik bir açılım konusu gündemdedir. Bölge konumu nedeniyle daha anlaşılır ve insanları rahatlatabilir bir dille 7 Maddeden oluşan bir bildiriyi hazırladım. Her Maddesi bir klasör dolduracak şekilde, ana başlıklarla hazırladığım ve tasarladığım metni arkadaşım olan Viranşehir gazetesi Genel yayın Yönetmeni ile tartışmaya açtım. Yaklaşık 2 saat devam eden sıkı görüşmemin ardından 7 Maddelik el bildirimi onayladım ve ardından da gazetem olan Viranşehir Gazetesi Ofset tesislerinde baskıya aldım. Viranşehir’de başlayan tartışmalar Şanlıurfa’ya sıçradı. Ardından da Ankara derken bir çok ilimizde tartışılan bir el ilanı oldu. Halen tartışıldığı gibi daha çok tartışılacağı gündemdedir. Mezopotamya topraklarında yaşanmış ve insanların taleplerini net bir şekilde içeren el ilanımın daha çok tartışılacağına benziyor” dedi.

 Öte yandan Avukat ve İlahiyatçı Nezir Nebati’nin 7 Maddeden oluşan El bildirisi üzerine bir açıklamada bulunan Viranşehir Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyyüp Seyrek;  “ Çok konuşulacak ve tartışılacak bir el bildirisidir. İçeriği dolu ve alt yapısı olan, Demokratik açılımdan daha fazla tartışılır bir el bildirisidir. Bunu kamuoyu önünde açmak ve klasörlerle paylaşmak gerektiğine inanıyorum. Kürt Sorununa neşter atılacaksa  Sayın  Avukat nezir nebati’nin 7 Maddelik bildirisi ile yola çıkmak gerekiyor” dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
SİZCE VİRANŞEHİRDE HANGİ PARTİ KAZANACAK
BDP
AKP
CHP
DP
MHP
SP
EN SON YORUMLANANLAR